Разяснения

1.Често задавани въпроси

2.РЕГИСТРАЦИЯ В PayPal

3.РЕГИСТРАЦИЯ В AlertPay

4.КАК ДА ИЗТЕГЛИМ ПАРИТЕ СИ ОТ AlertPay?


1.Често задавани въпроси

Какво е PTC сайт?
Съкращението PTC идва от pay-to-click или буквално плащане на клик.
ПТС индустрията е огромна и се зароди неотдавна. Тези сайтове са мостът между рекламодатели и потребители. PTC-сайтовете плащат на потребителите си да разглеждат рекламите посместени от рекламодателите им.
Дефакто за да печелите от такъв сайт първо естествено трябва да се регистрирате, след това има секция Surf Ads/Vew Ads където се намират самите линкове които трябва да кликате. Отваря се сайт за определени секунди (най-често 30) и когато изтекът можете да затворите страницата и след това следващия линк... Може би така няма да ви стане съвсем ясно за това можете да видите възуално как става - упътващ клип
Обикновенно на главната страница в сайтовете има нещо такова (в превод):
В Onbux ви се плаща за клик на банер и посещението в сайта. Действието е лесно! Вие просто кликате на линк и отваряте сайта за 30 секунди за да спечелите пари. Можете да спечелите дори повече чрез реферали. Ще ви се плаща по $0.01 за всеки сайт който отворите и по $0.01 за всеки сайт който рефералите ви отворят. Заплащането може да бъде направено всеки ден чрез Paypal или AlertPay. Минималната сума за плащане е между $1 и $10.00.
Пример за печалба
Вие кликате на 10 банера на ден = $0.10
20 ваши реферала кликат на 10 банера на ден = $2.00
Вашите дневни печалби = 2.10
Вашите седмични печалби = 14.70
Вашите месечни печалби = $63.00
Тези печалби са базирани само на 10 клика дневно и 20 реферала. В някои дни ще имате повече кликове, някои дни по-малко. А какво ако имате повече реферали? А ако има повече сайтове за кликане?

Защо тези сайтове ми плащат? Това не е ли измама?

Няма измама. Нормално е рекламодателите да плащат, за да се виждат техните реклами. PTC сайтовете взимат повече от рекламодателите, отколкото дават на потребителите си и по този начин печелят. Следователно, колкото повече плащат, респективно имат повече клиенти, толкова повече рекламодатели отиват при тях. Всички звена във веригата печелят.

Ще забогатея ли бързо?
Не. Това не е схема за бързо забогатяване. Всеки, който Ви обещава несметни богатства от такъв тип работа, е измамник. Ако сте последователни и успеете да привлечете добри реферали, ще се радвате на стабилни месечни постъпления. Но не става въпрос за милиони.
Какво е заплащането?
Заплащането е различно, но най-разпространеното е по 0.01$ на клик. Избягвайте тези които твърдят че плащат повече -> в повечето случаи са измамници.
Има минимална сума която трябва да съберете преди да си изтеглите парите. Тя обикновено е между 1$ и 10$, зависи от големината на сайта (по-големите сайтове, поради броя на потребителите си имат повече заявки за плащане и затова увеличават минимума, за да намалят тези заявки.)
Броя на рекламите, които можете да прегледате е между 4 и 25, а ако сте ъпгрейднат потребител бройката е по-голяма. 

Една проста сметка 30 дни по 20 реклами по 0.01$ - 30х20х0.01$=6$.
На пръв поглед наистина изглежда малко, но по-големи суми се правят с притежанието на реферали и едновременното кликане в много PTC сайтове
Какво е реферал?Реферал идва от английското referral, което идва от referr или в превод пренасочвам. Това е човек, който сте насочили към съответният PTC сайт. Този ПТС сайт ви предоставя линк чрез който да "пренасочвате" потребители. Когато някой се регистрира, чрез вашия линк този потребител се води ваш реферал. Рефералите ви изкарват пари за вас. Вие изкарвате от тях толкова колкото те зикарват за себе си. Ако аз съм ваш реферал и днес изкарам 1$ то и вие изкарвате 1$ без да сте правил нищо.
Колко мога да изкарвам от реферали?
Преди малко сметнахме че средно без реферали човек изкарва 6$ на месец. Представете си че имате 10 реферала, от които всеки изкарва по 6$ за месец.
10 реферала по 6$ + вашите 6$ = 66$.
Тази сума е без ограничение.
Единственото ви ограничение идва от броя на рефералите ви.
Ако имате ще изкарвате 60$ ако имате 100 - 600$.
Разбира се тези суми са при абсолютен максимум на активни реферали, но съвсем сопкойно със 100 реферала можете да изкарвате между 200 и 300$ на месец


Мога ли да си направя няколко акаунта в един и същ PTC сайт?
Не. Това е забранено. Ако го направите, всички акаунти ще бъдат изтрити и няма да Ви се изплати нищо.

Как да привличам реферали?
Когато се регистрирате, ще получите уникален линк. Помолете Вашите приятели да се регистрират чрез него и те ще станат Ваши реферали.

Може ли някой от моето семейство да стане мой реферал?
Не. С изключение на случаите, когато той използва различен компютър от Вашия, с различен IP адрес, личен e-mail и лична сметка в Alert Pay.
Какво е SCAM?
Scam в превод означава измама. Това са сайтове, които не плащат на потебителите си.
Как да разбера дали даден сайт е измама?Това понякога е сложно особено при туко що появилите се сайтове, но има няколко основни начина да разберете това.
Проверете колко плаща на клик. Ако е повече от 0.02$ то сайтът е най-вероятно измама.
Проверете дали сайтът има форум - това не е гаранция, но е плюс. Ако няма е почти сигурна измама.
Проверете мненията във форума - дали другите потребители получават парите си. 


Регистрирах се. Сега какво да правя?
Кликнете върху линка "Surf Ads"/"View Ads", за да се появят рекламните линкове. Кликнете върху някой от тях, изчакайте броячът да отброи до нула и да се появи зелена индикация, след това преминете на следващата реклама. Ако не можете да се ориентирате, погледнете упътващия клип (4.7 MB).

Защо днес не ми се появяват реклами?
Рекламите ще бъдат подновени 24 часа след последното кликане върху тях. Някои реклами се появяват по различно време през денонощието.

Как да разбера колко съм заработил?
Отидете на раздел "Stats"/"Members".

Как ще получа печалбата си?
Повечето сайтове използват alertpay.com. Това е алтернатива на paypal.com, използването му е почти идентично, а как се работи с тези сайтове може да видите тук 

Alert Pay работи ли с клиенти от България?
Да. Alert Pay приема кредитни карти и дебитни карти Visa Electron на всички български банки.
Спечелих над $10 и наредих плащане, а парите ми още ги няма?
Трябва да изчакате определен период преди да ви пратят парите - той е между няколко часа и може да стигне до над месец. Това е написано в TOS-а на определения сайт (правилата). Всички сайтове правят обстойни проверки за мамене преди да изплатят пари.
Ако имате каквито и да е други въпроси, пишете ми, за да допълня този раздел. Как да се свържете с мен ще видите в секция "За връзка"


2.РЕГИСТРАЦИЯ В PayPal


Лично аз си извадих дебитна карта Visa Electron за да почна да пазарувам от ebay. Тука има една тънкост, за да ви послужи за интернет разплащане дебитната карта трябва да има т.нар. CVV (Card Verification Value) код, този код може да е 3 а може и да е 4 цифрен (аз лично четирицифрен не съм виждал ама пише, че има Smile), при мен лично е трицифрен. Когато отидете да си изкарате дебитна карта изрично попитайте дали тя става за разплащане по интернет. Аз ползвам Visa Electron издадена от ПИБ, картите Visa Electron давани от ЦКБ също стават за нуждите ни, картите на останалите банки не съм проверявал. Процедурата по издаване на дебитната карта е лесна и безплатна – в ПИБ и ЦКБ има on-line регистрацията чрез която може да си поръчате картата, след около 5 дни отивате в банката за да си я вземете като не забравяте да сложите някой лев в сметката Smile. В повечето случай картите имат минимален неснижим остатък от 2лв. Което ще рече че сметката по картата ви не може да е под 2 лв.

Ето къде се намира CVV кода




PayPal – това е вероятно най-сигурния начин за пазаруване в интернет.

PayPal служи като посредник между вас (купувача) и продавача, чрез paypal вие превеждате пари и евентуално (ако стане някаква грешка и пратката не може да дойде при вас) служи за връщане на тези пари обратно към вас. Такса за превод чрез paypal няма, има само такса за получаване на пари чрез тази система.
Отивате на https://www.paypal.com/ и почвате регистрацията – няма нещо кой знае колко връткаво при нея. Първоначално трябва да посочите страната в която живеете и езика който искате да изполвате в PayPal




След това ви се дава право да изберете за какво ще използвате акаунта си, най-добре изберете следното



След като посочиме какъв ще е видът на акаунта, ни се отваря страница в която трябва да попълниме личните си данни. Имена, пощенски кодове на населеното място, e-mail, точен адрес, обърнете внимание на това, че адреса ви в paypal трябва да е еднакъв с този в договора за дебитната ви карта, това предполагам се прави с цел да бъде потвърден статуса ви в акаунта. След това се съгласявате с всички User Agreement and Privacy Policyи продължавате напред.

Следващата стъпка е добавяне на дебитната карта към акаунта ви в paypal. Номера става от тук



След което натискате Add card и там ви излиза следния прозорец



Добавяте си името и фамилията, добавяте си типа на картата (в случая които разглеждам това е Visa) въвеждате номера на картата (номера на картата е този който е на лицевата и страна) и след това въвеждате CVV кода (по-горе в темата съм посочил къде на гърба на картата можете да го видите). След като направите това натискате Add Card

Следва процедурата с потвърждаване на сметката ви. Тази процедура трае 3-4 дни. За да потвърди данните ви paypal автоматично ще издегли 1.50 евро от вашата сметка, тези пари също така автоматично ще ви бъдат върнати след като направите първото си плащане чрез paypal. За да потвърдите акаунта си натиснете ето тук (вижде снимката по-долу) и следвайте процедурата.



Сега ни остава само да чакаме. След около 3-4 дни ще трябва да получите т.нар. 4-digit Expanded Number . Този номер може да го получиме по два начина:.
- Чрез разпечатка на извлеченията от картата. Тази разпечатка се прави в най-близкия клон на банката от която сте взели дебитната си карта и обикновено струва около 30 стотинки на страница .
- Номера може да го вземете ако имате Интернет банкирането – съветвам ви да използвате интернет банкирането. ПИБ го предлага, предполагам, че и другите банки също. Какво трябва да направите – отидете на сайта на банката си и се регистрирайте в раздела за on-line банкиране, ако сте клиент на ПИБ ето ви го адреса https://e-fibank.bg/ от там попълвате една бланка (нищо необичайно няма по процедурата). На другия ден отивате в клона на банката и потвърждавате регистрацията си, след което отново влизате в сайта за интернет банкирането и от там инсталирате един сертификат и сте готови за работа. Забележете нещо много важно – регистрацията за интернет банкирането и изтеглянето по-късно на сертификата трябва да стане от един и същ компютър и е силно препоръчително това да е домашния ви компютър а не някой служебен. Вие ще можете да проверявате извлеченията си само от домашния компютър. Интернет банкирането е много удобно за да следите баланса по сметката си, ето защо силно ви го препоръчвам. Интернет банкирането е напълно безплатно в случай, че го използвате само за извлечения по сметки. Ако го ползвате за преводи – тогава вече има такси, но ние този скучай тук не разглеждаме Smile.
Приемаме, че всичко до тук е ОК, както с регистрацията ни в paypal, така и с регистрацията ни за интернет банкирането. 3-4 дни след като от PayPal са ни дръпнали онези 1.50 евро за потвърждаване на акаунта ни, ние трябва да имаме заветния 4-цифрен Expanded Number. Ще ви посоча къде (при мен) се намира (погледнете долната снимка)



След което отивате в сайта на PayPal за да въведете този четирицифрен код. ВНИМАНИЕ когато въведете кода, трябва да натиснете бутончето за да го потвърдите, МНОГО внимавайте – въпросното бутонче трябва да бъде натиснато САМО веднъж, натиснете ли го два пъти – картата ви ще бъде блокирана от сайта и (вероятно) единствения начин да се регистрирате наново е като си извадите НОВА дебитна карта.
Забележка по отношение на валутата с която оперирате – сметката ви в банката може да е в левове, ако дадената стока която искате да купите се продава примерно в евро – парите от сметката ви автоматично се обръщат по курса на еврото (той е фиксиран и е 1.95583 лв. за 1 евро) и се превеждат на продавача. Така, че няма значение дали сметката ви е в евро, лева или долара.
Сега вече първата страница в PayPal трябва да изглежда по подобен начин и статуса ви трябва да е потвърден.




Тази информация е взета от форумите на www.data.bg









3.РЕГИСТРАЦИЯ В AlertPay




Стъпка 1. Влезте на сайта www.alertpay.com и натиснете Sign Up


Стъпка 2. Избирате държава (България) и натискате GET STARTED


Стъпка 3. Попълнете вярни данни и натиснете Next (ВСИЧКО СЕ ПИШЕ НА ЛАТИНИЦА)


Стъпка 4. Попълнете полетата и натиснете Register


Стъпка 5. При успешна регистрация ще видите този прозорец


Стъпка 6. Сега трябва да отворите пощата, която регистрирахте в Стъпка 4, и да кликнете върху линка в писмото, получено от AlertPay. С това Вашата регистрация приключва.





4.КАК ДА ИЗТЕГЛИМ ПАРИТЕ СИ ОТ AlertPay?


След като влезем в акаунта си в AlertPay на очи се набива едно бутонче горе Withdraw Funds. Цъкаме там и на следващата страница откриваме, че има единствено 2 възможности за теглене на пари - банков превод и чек. Да, но ние разполагаме само с дебитна карта, нали. Няма страшно, зад всяка дебитна карта всъщност стои банкова картова сметка. Затова първо ще добавим тази сметка към профила ни в AlertPay.


Кликаме върху My Profile, след това на Bank Accounts и накрая бутона Add.


Изкача падащо меню, където трябва да е избрана държава България.


Натискаме бутона Next. На следващата страница трябва да попълним информация за нашата картова сметка:

Account Type - тук трябва да изберете между Personal Checking и Personal Savings. По принцип картовите сметки трябва да отговарят на понятието Personal Checking, но на много места се препоръчва да се избере Personal Savings. Според мен няма голямо значение кое от двете ще се избере, но Personal Savings е проверено и препоръчано, така че използвайте него.

Customer Name - въвеждате името си. Фамилията трябва да е вече въведена.

Account Number - това са последните 10 цифри от IBAN номера на картовата ни сметка. Заедно с дебитната карта, банката трябва да ви е дала и едно картонче, на което пише IBAN-а на сметката. Ако нямате такова картонче, обърнете се към банката, издател на картата, за да научите IBAN номера си.

Bank Code - това е най-проблемната част от цялата процедура. Това е 8-цифрен код на банковия клон, издател на картата. Проблемът е, че тези кодове вече не се използват от нашите банки, откакто се въведе IBAN. Звъннете в банковия си клон, за да ги питате за този код (не става въпрос за BIC код!). Възможно е там да не го знаят, тогава ми пишете, мога и да помогна да се намери. Имам теория, че каквито и 8 цифри да се въведат, няма да има проблем, защото за банката е важен единствено IBAN-a, но това не е потвърдено.
Това също може да е наречено "БАЕ" във вашите данни на картата!
Тук може да намерите БАЕ кодове на различни банки: http://www.build.bg/bg/idx/idx_banks_01.asp?offset=0

SWIFT BIC - това е BIC код на банката издател на картата. Пише го на картончето, както и на сайта на банката ви.

IBAN - това е IBAN номерът на картовата ви сметка. Пише го на картончето към дебитната карта. Ако не го знаете, обърнете се към банката издател на картата.

Bank Name - тук трябва да въведем името на обслужващата ни банка на английски език.

Bank Phone Number - това е телефонен номер за връзка с банката. Вземете го от сайта на банката си.

Bank Contact Name - това поле може да остане празно.


Когато попълним всичко, кликаме върху бутона Next. Уверете се, че сте попълнили всичко правилно преди да потвърдите добавянето на сметката!


Готово! Вече имаме добавена банкова сметка в AlertPay. Тя трябва да излиза в менюто Bank Accounts и статусът й да е Confirmed.


Сега можем да изтеглим парите си чрез Withdraw Funds –> Bank Transfer. Те ще са налични в дебитната карта след 2-3 работни дни, защото е нужно време да се придвижи транзакцията.



Информацията е взета от http://sagata.log.bg/article.php?article_id=7105